Novinky

Finalisti súťaže Pódia mladých talentov BSK

Off

Kto bude nasledovníkom Ľudových Mladistiev?

Organizátori Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa aj tento rok ponúkajú šancu mladým a talentovaným hudobníkom koncertovať na festivale. Popri hviezdach ako Marcus Miller, Blood Sweat & Tears, Cory Henry či Roy Hargrove sa na festivalovom Pódiu mladých talentov BSK tento rok predstaví päť kapiel a projektov. Minuloročnú súťaž vyhral jedinečný projekt Ľudové Mladistvá, ktorý 20. októbra otvorí svojim koncertom 43. ročník džezákov. Kto bude ich nasledovníkom a vyhrá tohtoročnú súťaž? Rozhodnú o tom fanúšikovia v kombinácii internetového hlasovania a hlasovania priamo počas festivalu.

Vypočuť si súťažné kapely a dať im svoj hlas môžete na https://kultura.sme.sk/c/20659671/talenti-2017.html

Alan Bartuš Trio
(Alan Bartuš – klavír, Matej Štubniak – kontrabas, Jakub Valíček – bicie)
Prvý vlastný projekt 16 ročného talentovaného klaviristu Alana Bartuša. Zoskupenie prezentuje jazzové štandardy, autorské kompozície, prearanžované diela vážnej hudby a tiež cover verzie popu. Napriek svojmu mladému veku má Bartuš za sebou viacero významných spoluprác s renovovaným umelcami ako Mucha Quartet, Tomas Kugy, Mario Gonzi, Dusan Novakov, Stefan Bartuš a ďalší.

Basie Frank Band
(Barbora Švidraňová – spev, Šimon Švidraň – gitara, Adrián Simonider – basgitara, Lukáš Cintula – klávesy, Matej Richtarčík – bicie)
Kapela speváčky a herečky Barbory Švidraňovej sa radí skôr do popu, ale využíva aj prvky funku, jazzu, soulu a ďalších žánrov. Skladby sú z dielne Barbory a Šimona Švidraňovcov, Šimon je aj hlavný aranžér. Vystúpenia skupiny sa vyznačujú atraktívnou pódiovou šou. Debutový album Fenix pripravovali tri roky a podieľalo sa na ňom 22 muzikantov.

Marek Szarvaš Projekt
(Susanna Jara – spev, Arpi Farkaš – klavír, Braňo Valanský – basgitara, Ján Kopčák – saxofón, Marek Szarvaš – bicie)
Jedinečná kombinácia hudobníkov rôznych žánrov, interpretujúcich originálne kompozície kapelníka maximálne prirodzene a muzikálne. Repertoár tvorí vlastná tvorba spájajúca prvky jazzu, world music a popu s dôrazom na melódiu a výrazné linky.

Carpet Cabinet
(Matej Štefík – bicie, Robin Hádr – basgitara, Matej Minďaš – gitara, vocoder, Martin Kryštof – klávesy, Vojtěch Palisa – altsaxofón, Petr Smékal – tenorsaxofón, Jan Kozelek – trúbka)
Česko-slovenský multi-žánrový band so základňou v Brne a s pôvodom v Skalici. Kolektív hrá vlastné originálne kompozície namixované zo žánrov ako hip-hop, funk, jazz či r’n’b s prímesou elektroniky. Inšpiráciou sú moderné trendy, reprezentované osobnosťami ako Robert Glasper, Snarky Puppy, Erykah Badu, José James, či Chris Dave.

Valér Miko Trio
(Valér Miko – klavír, Tamás Belicza – basgitara, Dávid Juraj Raši – bicie)
Valér Miko, ktorý patrí medzi našich najzaujímavejších skladateľov a klaviristov súčasnosti, so svojím klavírnym triom. Atmosféra skladieb sa nesie v romanticko-expresívnom duchu, štýlovo na rozhraní vážnej a džezu, priestor dostáva aj spontánna improvizácia. Ak máte radi Pata Methenyho alebo EST trio, toto bude aj vaša hudba. Minulý rok vyšiel debutový album zoskupenia Vibrácie, Stavy, Emócie na značke Hevhetia records. Momentálne trio pripravuje ďalší štúdiový album, ktorý by mal vyjsť na prelome rokov 2016/2017.

Program Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa už pozná headlinerov. V piatok, 20. októbra bude lákadlom koncert trubkára Roya Hargrova, ale aj úspešného slovenského projektu Ľudové mladistvá. V sobotu sa fanúšikovia tešia na legendárnych Blood, Sweat & Tears. V nedeľu 22. októbra sa do Bratislavy vráti Cory Henry. Organizátori pripravili aj bonusový večer, 29. októbra v Ateliéri Babylon bude koncertovať fenomenálny basgitarista Marcus Miller. Bližšie informácie nájdete na www.bjd.sk, vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Bratislava, 6. október 2017

Zvuk for Štiavnica

Top Eventy

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

Posledné články

 • Bratislava Lindy Exchange 2018

  BRATISLAVA LINDY EXCHANGE 2018 SAVE THE DATE! 5 - 7 OCTOBER! ... and stay stuned /ENGLISH BELOW/ 5. - 7. októbra Bratislavu po druhýkrát roztancujú lindyhopperi a swingové kapely s medzinárodnou účasťou. Môžete sa tešiť na obľúbeného Ondřeja Havelku and His Melody Makers, Bratislava Hot Serenaders, ďalších hudobníkov, tastery a bohatý sprievodný program. Zapíšte si...

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

Keep in Touch

Website Malware Scan