Novinky

Finalisti súťaže Pódia mladých talentov BSK

Off

Kto bude nasledovníkom Ľudových Mladistiev?

Organizátori Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa aj tento rok ponúkajú šancu mladým a talentovaným hudobníkom koncertovať na festivale. Popri hviezdach ako Marcus Miller, Blood Sweat & Tears, Cory Henry či Roy Hargrove sa na festivalovom Pódiu mladých talentov BSK tento rok predstaví päť kapiel a projektov. Minuloročnú súťaž vyhral jedinečný projekt Ľudové Mladistvá, ktorý 20. októbra otvorí svojim koncertom 43. ročník džezákov. Kto bude ich nasledovníkom a vyhrá tohtoročnú súťaž? Rozhodnú o tom fanúšikovia v kombinácii internetového hlasovania a hlasovania priamo počas festivalu.

Vypočuť si súťažné kapely a dať im svoj hlas môžete na https://kultura.sme.sk/c/20659671/talenti-2017.html

Alan Bartuš Trio
(Alan Bartuš – klavír, Matej Štubniak – kontrabas, Jakub Valíček – bicie)
Prvý vlastný projekt 16 ročného talentovaného klaviristu Alana Bartuša. Zoskupenie prezentuje jazzové štandardy, autorské kompozície, prearanžované diela vážnej hudby a tiež cover verzie popu. Napriek svojmu mladému veku má Bartuš za sebou viacero významných spoluprác s renovovaným umelcami ako Mucha Quartet, Tomas Kugy, Mario Gonzi, Dusan Novakov, Stefan Bartuš a ďalší.

Basie Frank Band
(Barbora Švidraňová – spev, Šimon Švidraň – gitara, Adrián Simonider – basgitara, Lukáš Cintula – klávesy, Matej Richtarčík – bicie)
Kapela speváčky a herečky Barbory Švidraňovej sa radí skôr do popu, ale využíva aj prvky funku, jazzu, soulu a ďalších žánrov. Skladby sú z dielne Barbory a Šimona Švidraňovcov, Šimon je aj hlavný aranžér. Vystúpenia skupiny sa vyznačujú atraktívnou pódiovou šou. Debutový album Fenix pripravovali tri roky a podieľalo sa na ňom 22 muzikantov.

Marek Szarvaš Projekt
(Susanna Jara – spev, Arpi Farkaš – klavír, Braňo Valanský – basgitara, Ján Kopčák – saxofón, Marek Szarvaš – bicie)
Jedinečná kombinácia hudobníkov rôznych žánrov, interpretujúcich originálne kompozície kapelníka maximálne prirodzene a muzikálne. Repertoár tvorí vlastná tvorba spájajúca prvky jazzu, world music a popu s dôrazom na melódiu a výrazné linky.

Carpet Cabinet
(Matej Štefík – bicie, Robin Hádr – basgitara, Matej Minďaš – gitara, vocoder, Martin Kryštof – klávesy, Vojtěch Palisa – altsaxofón, Petr Smékal – tenorsaxofón, Jan Kozelek – trúbka)
Česko-slovenský multi-žánrový band so základňou v Brne a s pôvodom v Skalici. Kolektív hrá vlastné originálne kompozície namixované zo žánrov ako hip-hop, funk, jazz či r’n’b s prímesou elektroniky. Inšpiráciou sú moderné trendy, reprezentované osobnosťami ako Robert Glasper, Snarky Puppy, Erykah Badu, José James, či Chris Dave.

Valér Miko Trio
(Valér Miko – klavír, Tamás Belicza – basgitara, Dávid Juraj Raši – bicie)
Valér Miko, ktorý patrí medzi našich najzaujímavejších skladateľov a klaviristov súčasnosti, so svojím klavírnym triom. Atmosféra skladieb sa nesie v romanticko-expresívnom duchu, štýlovo na rozhraní vážnej a džezu, priestor dostáva aj spontánna improvizácia. Ak máte radi Pata Methenyho alebo EST trio, toto bude aj vaša hudba. Minulý rok vyšiel debutový album zoskupenia Vibrácie, Stavy, Emócie na značke Hevhetia records. Momentálne trio pripravuje ďalší štúdiový album, ktorý by mal vyjsť na prelome rokov 2016/2017.

Program Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa už pozná headlinerov. V piatok, 20. októbra bude lákadlom koncert trubkára Roya Hargrova, ale aj úspešného slovenského projektu Ľudové mladistvá. V sobotu sa fanúšikovia tešia na legendárnych Blood, Sweat & Tears. V nedeľu 22. októbra sa do Bratislavy vráti Cory Henry. Organizátori pripravili aj bonusový večer, 29. októbra v Ateliéri Babylon bude koncertovať fenomenálny basgitarista Marcus Miller. Bližšie informácie nájdete na www.bjd.sk, vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Bratislava, 6. október 2017

Top Eventy

 • Lucia Lužinská & Quintessence

  Pozývame vás na záverečný koncert tohtoročnej klubovej sezóny Jazz v meste. V piatok 29. decembra privítame formáciu Lucia Lužinská Quintessence. V Liptovskom Mikuláši sa predstavia spolu s Valérom Mikom na klavíri a s Ajdži Sabom na bicie. Poznačte si termín, miesto, presný čas a výšku vstupného čoskoro upresníme. Lucia Lužinská - spev Boris Čellár -...

 • Albert Vila Trio

  Albert Vila je španielsky jazzový gitarista, u ktorého sa môžete tešiť na skladby, ktoré oscilujú medzi intímnou polohou a energickou výbušnou zmesou, medzi melodikou a rytmickou smršťou. V minulom roku nahral album v New Yorku so skutočnými hviezdami: klavirista Aaron Parks (ex-Terence Blanchard, Kurt Rosenwinkel, Joshua Redman), kontrabasista Doug Weiss (podieľal sa na desiatich albumochch...

 • Miriam Bayle /Jazzové Vianoce/

  Miriam Bayle, rodáčka z Liptovského Mikuláša, tento rok oslavuje 25. výročie na jazzovej scéne. Od roku 2000 pôsobí v Prahe. Stala sa nie len v Čechách, ale i v zahraničí uznávanou interprétkou. Jej vokálnu improvizáciu, či scat, hodnotia kritici ako fenomén a označili ju “kráľovnou scatu”. Učí na Pražské konzervatoři jazzovú interpretáciu, vedie workshopy “SCAT!...

Posledné články

 • Special Providence /HU/

  Special Providence je jedna z najznámejších súčasných inštrumentálnych skupín v strednej Európe. Special Providence sú známi svojím jedinečným štýlom, v ktorom sa mieša moderný džez, progresívny rock/metal a elektronika. Ich živé predstavenia sú zároveň nevšedným zážitkom, ktorého zárukou je ich dynamické vystupovanie. Za sebou majú vystúpenia na London Jazz Festival, festivale Crescendo, ProgSud alebo Prog-Résiste...

 • Candy Dulfer

  Candy Dulfer @City Sounds of Bratislava

  Legendárny Prince o Candy Dulfer raz povedal: „Keď chcem saxofón, volám Candy.“ Ikonická hudobníčka 90. rokov a jedna z najznámejších ženských saxofonistiek vôbec, Candy Dulfer, prerazila na scéne už ako 21-ročná. Improvizovaný duet Lily Was Here, ktorý vtedy nahrala po boku Dave Stewarta, ju okamžite katapultoval na prvé priečky svetových hitparád. Debutovým albumom Saxuality (1990) v...

Keep in Touch

Website Malware Scan