Novinky

Finalisti súťaže Pódia mladých talentov BSK

Off
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kto bude nasledovníkom Ľudových Mladistiev?

Organizátori Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa aj tento rok ponúkajú šancu mladým a talentovaným hudobníkom koncertovať na festivale. Popri hviezdach ako Marcus Miller, Blood Sweat & Tears, Cory Henry či Roy Hargrove sa na festivalovom Pódiu mladých talentov BSK tento rok predstaví päť kapiel a projektov. Minuloročnú súťaž vyhral jedinečný projekt Ľudové Mladistvá, ktorý 20. októbra otvorí svojim koncertom 43. ročník džezákov. Kto bude ich nasledovníkom a vyhrá tohtoročnú súťaž? Rozhodnú o tom fanúšikovia v kombinácii internetového hlasovania a hlasovania priamo počas festivalu.

Vypočuť si súťažné kapely a dať im svoj hlas môžete na https://kultura.sme.sk/c/20659671/talenti-2017.html

Alan Bartuš Trio
(Alan Bartuš – klavír, Matej Štubniak – kontrabas, Jakub Valíček – bicie)
Prvý vlastný projekt 16 ročného talentovaného klaviristu Alana Bartuša. Zoskupenie prezentuje jazzové štandardy, autorské kompozície, prearanžované diela vážnej hudby a tiež cover verzie popu. Napriek svojmu mladému veku má Bartuš za sebou viacero významných spoluprác s renovovaným umelcami ako Mucha Quartet, Tomas Kugy, Mario Gonzi, Dusan Novakov, Stefan Bartuš a ďalší.

Basie Frank Band
(Barbora Švidraňová – spev, Šimon Švidraň – gitara, Adrián Simonider – basgitara, Lukáš Cintula – klávesy, Matej Richtarčík – bicie)
Kapela speváčky a herečky Barbory Švidraňovej sa radí skôr do popu, ale využíva aj prvky funku, jazzu, soulu a ďalších žánrov. Skladby sú z dielne Barbory a Šimona Švidraňovcov, Šimon je aj hlavný aranžér. Vystúpenia skupiny sa vyznačujú atraktívnou pódiovou šou. Debutový album Fenix pripravovali tri roky a podieľalo sa na ňom 22 muzikantov.

Marek Szarvaš Projekt
(Susanna Jara – spev, Arpi Farkaš – klavír, Braňo Valanský – basgitara, Ján Kopčák – saxofón, Marek Szarvaš – bicie)
Jedinečná kombinácia hudobníkov rôznych žánrov, interpretujúcich originálne kompozície kapelníka maximálne prirodzene a muzikálne. Repertoár tvorí vlastná tvorba spájajúca prvky jazzu, world music a popu s dôrazom na melódiu a výrazné linky.

Carpet Cabinet
(Matej Štefík – bicie, Robin Hádr – basgitara, Matej Minďaš – gitara, vocoder, Martin Kryštof – klávesy, Vojtěch Palisa – altsaxofón, Petr Smékal – tenorsaxofón, Jan Kozelek – trúbka)
Česko-slovenský multi-žánrový band so základňou v Brne a s pôvodom v Skalici. Kolektív hrá vlastné originálne kompozície namixované zo žánrov ako hip-hop, funk, jazz či r’n’b s prímesou elektroniky. Inšpiráciou sú moderné trendy, reprezentované osobnosťami ako Robert Glasper, Snarky Puppy, Erykah Badu, José James, či Chris Dave.

Valér Miko Trio
(Valér Miko – klavír, Tamás Belicza – basgitara, Dávid Juraj Raši – bicie)
Valér Miko, ktorý patrí medzi našich najzaujímavejších skladateľov a klaviristov súčasnosti, so svojím klavírnym triom. Atmosféra skladieb sa nesie v romanticko-expresívnom duchu, štýlovo na rozhraní vážnej a džezu, priestor dostáva aj spontánna improvizácia. Ak máte radi Pata Methenyho alebo EST trio, toto bude aj vaša hudba. Minulý rok vyšiel debutový album zoskupenia Vibrácie, Stavy, Emócie na značke Hevhetia records. Momentálne trio pripravuje ďalší štúdiový album, ktorý by mal vyjsť na prelome rokov 2016/2017.

Program Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa už pozná headlinerov. V piatok, 20. októbra bude lákadlom koncert trubkára Roya Hargrova, ale aj úspešného slovenského projektu Ľudové mladistvá. V sobotu sa fanúšikovia tešia na legendárnych Blood, Sweat & Tears. V nedeľu 22. októbra sa do Bratislavy vráti Cory Henry. Organizátori pripravili aj bonusový večer, 29. októbra v Ateliéri Babylon bude koncertovať fenomenálny basgitarista Marcus Miller. Bližšie informácie nájdete na www.bjd.sk, vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Bratislava, 6. október 2017

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Jazzové Koncerty

Ne 22

Študentský festival súčasnej hudby Orfeus

22.október @ 18:00 - 26.október @ 21:00
Bratislava
Organizátor: HTF VŠMU Projects
Ne 22

Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson (USA, CZ, SK)

22.október @ 19:00 - 23:00
Liptovsky Mikulas
Ut 24

JIŘÍ Stivín - Trnava - Stivín večne živý 50+25

24.október @ 20:00 - 22:00
Trnava
Organizátor: Music a Cafe Trnava

Top Eventy

 • AL DI MEOLA - WORLD SINFONIA TOUR Košice

  Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice - Spoločenský pavilón

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Al Di Meola  Košice Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice. 17.20.2017 Spoločenský pavilón. AL DI Meola je bezpochyby gitarový mág, drží sa trvalo na špičke rebríčkov, je hráčom par excellence. Už tridsať rokov je plodným skladateľom i uznávaným umelcom, ktorý má na konte viac...

 • Al Di Meola " World Sinfonia tour " NMnV

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo tak minimálne na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, prípadne v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom...

 • Dan Bárta, Robert Balzar Trio, One Day Jazz Fest

  Dan Bárta & Robert Balzar Trio v ENCORE the club v Prešove

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Hudobná lahôdka v podaní Dan Bárta & Robert Balzar Trio zavíta do ENCORE the club v Prešove Spojenie týchto dvoch hudobných mien patrí k veľmi vysoko hodnoteným a obľúbeným formáciám na českej, slovenskej a vôbec, medzinárodnej hudobnej scéne . Štýlovo patrí toto spojenie niekde na hranicu jazzu...

Posledné články

 • Vladimír Mišík & ETC /CZ/

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé...

 • Večer novomestských muzikantov - JAM Session

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Stretnutie muzikantov a priateľov pri spomienkach a muzike časov minulých, terajších a budúcich. Kto má chuť sa pobaviť, zaspomínať a prípadne si zahrať, bude vítaný. Jamm session nestorov novomestskej muziky s mladšími generáciami a spriaznenými dušami. Tešíme sa na Vás už ôsmy rok.... Kapely, alebo jednotlivci, ktorí...