Loading JAZZOVÉ KONCERTY

« Všetky

  • Tento koncert už prebehol.

David Kollar & Arve Henriksen

24. augusta 2017 @ 19:00 - 21:00

David Kollar patrí k základným pilierom Hevhetie. Vydal u nás všetky oficiálne albumy. Od jazzrockových počiatkov sa postupne prepracoval k nezameniteľnému veľmi originálnemu hudobnému prejavu. V košických Kasárňach/Kulturparku zahrá tentokrát s nórskym trúbkarom Arvem Henriksenom.

David autorom fimovej a divadelnej hudby, ale aj lídrom zaujimavých medzinárodných projektov (KOMARA, The Blessed Beat, Artrance, a.i.). Spolupracoval s takými velikánmi ako sú Pat Matelotto (King Crimson), Eivind Aarset, Gergő Borlai či Steven Wilson.

Jeho pracovitosť, dôslednosť a kreativita mu prinášajú stále ďalšie a ďalšie zaujímavé spolupráce. Takou je aj projket, s ktorým sa David predstaví spolu s nórskym trúbkarom Arve Henriksenom.

Arve je kľúčovou postavou experimentálneho jazzu poslednej dekády známeho ako lídra projektu Supersilent, ale aj zo spolupráce s hviezdami ako sú David Sylvian, Jon Balke, Trygve Seim, Imogen Heap, Arild Andersen či Maria Scheider.

Ako prípravu na koncert odporúčam prečitať si knihu Dávid Kollara „Zápisky I – Alchýmia úspechu a prehry“, ktorá s CD remixov vyšla na prelome rokov 2016/2017.

David Kollar – gitara, elektronika
Arve Henriksen – trúbka, elektronika

Vstupné: 8,– EUR

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podrobnosti

Dátum:
24. augusta 2017
Čas:
19:00 - 21:00
Event Category:
Event Značky:
Webstránka:
FB Event

Miesto udalosti

KASÁRNE/KULTURPARK
Kukučínova 2
Košice, 04001
+ Google Map

Keep in Touch

Website Malware Scan