Loading JAZZOVÉ KONCERTY

« Všetky

  • Tento koncert už prebehol.

Jazz Prešov 2017. Prešovské Jazzové dni 2017

19. októbra 2017 @ 18:00 - 22:00

Jazz Prešov 2017. Prešovské Jazzové dni 2017

Vo februári 1992 sa v sále Čierneho orla Parku kultúry a oddychu v Prešove uskutočnil prvý ročník medzinárodného festivalu Jazz Prešov, ktorého tradícia trvá už 26 rokov. V sále Čierneho orla vydržal festival až do súčasnosti, s výnimkou roku 1995, kedy sa festival konal v malej experimentálnej sále Divadla Jonáša Záborského. Prvotným zámerom festivalu bola propagácia miestnych kapiel a študentských skupín, hlavnou ideou bolo teda propagovať kapely prešovského regiónu a v polovici programu dať priestor profesionálnym slovenským kapelám. Tento zámer sa pozmenil už na prvom ročníku festivalu. Okrem domácich zoskupení nechýbala ani zahraničná skupina, čím sa úž od svojho vzniku stál festival medzinárodným.

Prešovské Jazzové dni 2017

18.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00

MAREK SZARVAŠ PROJEKT /SK,PL/

Marek Szarvaš Projekt je jedinečná kombinácia hudobníkov rôznych žanrov, ktorí spojili svoje schopnosti aby preklenuli hranice hudby a interpretovali originálne kompozície kapelníka maximálne prirodzene a muzikálne. Hoci je kapela tradičnou kombináciou nástrojov ako bicie, basa, klavír a saxofón, zvuk kapely je však jedinečný vďaka farebnej výrazovosti jednotlivých hráčov.


Marek Szarvaš – bicie
Ján Kopčák – saxofóny
Matúš Pavlík – klavír, klávesy
Braňo Valanský – basgitara, kontrabas
Susanna Jara - spev

VERTIGO /SK-CZ/

„Hudba hranice nemá, ty si vytvářejí lidé. Chceme ji právě takhle vnímat, svobodně. Pro nás je důležité sdělení, obsah a lidé, se kterými tu hudbu prožijeme,“ hovorí Dorota Barová. Nadžánrová a vynikajúca, aj taká je kapela Vertigo, ktorá tento rok oslavuje 15 rokov svojej existencie.  Kapela ma nezameniteľný - nový zvuk a svojrázny štýl. Prepracované improvizácie presahujúce nalinkované koncepty.  Za dlhý čas na scéne kapela nahrala 6 albumov a 2x vyhrala cenu Anděl.


Marcel Bárta – saxofón
Oskar Török - trúbka
Vojtěch Procházka – klavír
Rastislav Uhrík – kontrabas
Daniel Šoltis – bicie
Dorota Barová – violoncello, spev

DAM'NCO /FR/
DAM´NCO je novou tvárou francúzskeho pop-jazzu. V ich hudbe sa prelína multikulturalizmus Francúzska 21. Storočia. Farebná hudba, spev a tanec je prerušovaný výbušnými improvizáciami. V ich hudbe sa odráža atmosféra Parížskych štvrtí odkiaľ pochádzajú členovia kapely. DAM´NCO je spojením tých najlepších francúzskych hudobníkov z oblasti fusion music a elektrického jazzu. Leadrom kapely je bubeník a multiinštrumentalista Damien Schmitt, ktorý je známy so spolupráce s mnohými svetovými hudobníkmi ako Alain Caron, Jean Luc Ponty, Bireli Lagrene a mnohí ďalší.


Damien Schmitt – bicie
Michel Alibo – basgitara
Nicholas Vella – klávesy, spev
Michael Lecoq – klávesy, spev
Yann Negrit – gitara

19.10. Sála Čierneho Orla PKO Prešov o 18.00

Matúš Jakabčic Big Band /CZ-SK/

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v Přerove. Počas svojej existencie účinkoval takmer na všetkých väčších festivaloch ako aj samostatných koncertoch v Čechách a na Slovensku. Koncertoval aj v Srbsku (festivaly v Novom Sade a vo Valjeve) a v Rakúsku (ORF Radiokulturhaus, viedenský Porgy & Bess, Jazz& Wine festival v Poysdorfe). Spolupráca s ORF spolu s popredným rakúskym saxofonistom Harry Sokalom vyústila v niekoľko nahrávok; nahrávka koncertu v Radiokulturhause vyšla na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band featuring Harry Sokal – Live“ vo vydavateľstve ORF. Na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ ktoré vyšlo v rámci edície „Jazz na Hradě“ je zachytený záznam koncertu na Pražskom hrade ktorého usporiadateľom bol český prezident Václav Klaus. Na CD vyšiel aj záznam Novoročného koncertu Volksbank 2009.

Drevá:
- Miroslav Poprádi (as, cl),
- Rostislav Fraš (ts, ss, fl),
- Martin Uherek (ts),
- Erik Rothenstein (bar. sax)
Trúbky a krídlovky:
- Ádám Gráf,
- Jiří Kotača,
- Lukáš Oravec
Trombóny:
- Richard Šanda,
- Jozef Vörös,
- Michal Motýľ (basový tbn)
Rytmika:
- Matúš Jakabčic (gitara),
- Ľuboš Šrámek (klavír),
- Peter Korman (kontrabas),
- Marián Ševčík (bicie)

 

Blood, Sweat & Tears /USA/
Blood, Sweat & Tears je kapela, ktorá pred päťdesiatimi rokmi vymyslela, a etablovala jazzrock. Originálna a nápaditá fúzia v podaní BS&T bola od začiatkoch viac, ako len bluesrock doplnený o dychovú sekciu. Už rok po svojom vzniku dostala skupina cenu Grammy za najlepší album roka. Blood Sweat & Tears nie je kapelou v klasickom slova zmysle. Ide o vždy aktuálnu bandu fantastikých hudobníkov s výborným spevákom, a neskutočným repertoárom. V skupine hrali napríklad Randy Brecker či Mike Stern. Vedúcim zájazdu je Bobby Colomby, ktorého najväčším objavom bol geniálny Jaco Pastorious.
Legendárna značka BS&P je dodnes obľúbenou koncertnou senzáciou tak pre rockových, ako aj jazzových fajnšmekrov. Vizionár Colomby neustále vyhľadáva tých najtalentovanejších hudobníkov po celom svete, a obnovuje s nimi vzrušujúcu evolúciu jazzrocku pod značkou Blood Sweat & Tears. Jeho posledným fantastickým objavom je aktuálny spevák Bo Bice, ktorý prešiel školou južanského rocku.

Bo Bice - spev
Brad Mason - trúbka
Ken Giofrre - saxofón, flauta
Glen McClelland - klávesy
Dillon Kondor - gitara
Ric Fierabacci - basa
Dylan Elise - bicie

Podrobnosti

Dátum:
19. októbra 2017
Čas:
18:00 - 22:00
Event Značky:
Categories:
Koncerty

Miesto udalosti

Pko Prešov - Čierny orol - koncerty
Hlavná 50
Prešov, 08001
+ Google Map

Keep in Touch

Website Malware Scan