Loading Udalosti

« All Udalosti

Sting - koncert na Bratislavskom hrade

26.jún @ 20:00 - 22:00

sting, bratislava

STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk.

Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting se narodil v anglickom Newcastli. Neskôr sa presťahoval do Londýna a v roku 1977 založil so Stewartom Copelandom a Andym Summersom kapelu The Police. Tá vydala päť štúdiových albumov, získala šesť cien Grammy, dve ceny Brit a v roku 2003 bola zaradená do Rockenrollovej siene slávy.

Ako jeden zo svetovo najvýraznejších sólových umelcov získal Sting ďalších 10 cien Grammy, dve ceny Brit, Zlatý glóbus, Emmy, tri nominácie na Oscara, nomináciu na cenu Tony Award, Billboard Magazine Century Award a cenu Osobnosť roka MusiCares 2004. Je tiež členom Siene slávy skladateľov a v decembri 2014 získal Kennedy Center Honors, ktorá je jednou z najprestížnejších kultúrnych cien v Spojených štátoch. Počas svojej úspešnej kariéry predal, či už ako člen The Police, alebo sólovo, takmer 100 miliónov nosičov.

Stingova podpora organizácií ako Rainforest Fund, Amnesty International a Live Aid dáva jeho umeniu univerzálny presah. Spoločne s manželkou Trudie Stylerovou založil Sting v roku 1989 Rainforest Fund na ochranu svetových dažďových pralesov a pôvodných obyvateľov, ktorí tam žijú. Spoločne zorganizovali 17 benefičných koncertov s cieľom získať finančné prostriedky a zvýšiť povedomie o ohrozených prírodných zdrojoch našej planéty. Najbližší koncert sa bude konať 14. decembra v Carnegie Hall. Od svojho vzniku sa Rainforest Fund rozrástol na sieť vzájomne prepojených organizácií, ktoré pôsobia vo viac ako 20 krajinách na troch kontinentoch.

Podrobnosti

Dátum:
26.jún
Čas:
20:00 - 22:00
Udalosť Tags:
Webstránka:
FB Event
Categories:
Koncerty

Organizátor

Vivien

Miesto udalosti

Bratislavský Hrad, 811 01 Bratislava, Slovenská Republika
Bratislavský Hrad
Bratislava, 811 01 Slovenská republika
+ Google Map

Keep in Touch

Website Malware Scan