Novinky

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou : Peter Hladký

Off
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1162-2.jpg

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou

Jozef Karvaš, banskobystrický jazzman, trúbkár, aranžér, textár a spevák, nie je známy len jazzovému publiku a fanúšikom v Banskej Bystrici, ale aj účastníkom jazzových festivalov a koncertov na Slovensku a v blízkom aj vzdialenom zahraničí, v Českej Republike, v Maďarsku, vo Francúzsku, v Nemecku. Je spoluzakladateľom jazzového festivalu v Banskej Bystrici a dlhé roky bol spoluorganizátorom jazzového života v Banskej Bystrici.

Bol umeleckým vedúcim jazzových telies - Jozef Karvaš Band, BB Band Dixieland Jazz Band a BB Band Jazz Band Banská Bystrica.

Viac ako desať rokov sa popri jazze venuje aj hraniu vážnej a chrámovej hudby v sprievode organu, gitary alebo huslí alebo s chrámovými zbormi a sólistami.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1228.jpg

Jozef Karvaš

Jozef Karvaš v priebehu kariéry vydal 9 CD nosičov. Spomedzi ostatných CD, je CD, ktoré vyšlo pod názvom „Vám lásky sľub skladám“ a ktoré nahral so skupinou BB Band Dixieland & Jazz Band Banská Bystrica a so spevákmi Jánom Susíkom a Sylviou Kuršpanovou, bolo vydané v roku 2007, v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou – Literárnym a hudobným múzeum, zaujímavé tým, že sa jedná o hudobnú pozostalosť banskobystrického rodáka, hudobného skladateľa a hoteliéra Jána Móryho z dvadsiatych rokov minulého storočia, prearanžované do swingových aranžmánov Jozefa Karvaša, pričom sú rešpektované dobové znaky swingového štýlu.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1146.jpg

Jozef Karvaš – v Literárnom a hudobnom múzeu na podujatí Muž s trúbkou

Štátna vedecká knižnica – Literárne a hudobné múzeum, v rámci cyklu Literárne a hudobné večery, pripravilo stretnutie s Jozefom Karvašom, pod názvom Muž s trúbkou.

 

Plagát_Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou.jpg

Plagát na podujatie Literárneho a hudobného múzea v rámci cyklu Literárne a hudobné večery Muž s trúbkou – stretnutie s Jozefom Karvašom

Mgr. Imrich Šimig, kurátor múzea, pripravil zaujímavé popoludnie, kde sa účastníci podujatia mohli formou interview a rozprávania a spomienok Jozefa Karvaša, premietaním videí a fotografií a aj formou živej produkcie, zoznámiť s bohatou, viac ako päťdesiat ročnou bohatou hudobnou kariérou.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1238.jpg

Mgr. Imrich Šimig a Jozef Karvaš

Jozef Karvaš, popri pohodovom rozprávaní a spomínaní, spolu s priateľmi zahral a aj zaspieval niekoľko skladieb. Prežili sme spoločne veľmi príjemné popoludnie a atmosféru podujatia som sa snažil zachytiť a sprostredkovať čitateľom na nasledovných fotografiách.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1169.jpg

Jozef_Karvaš_a_Paľo_Pondelík_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1157.jpg

Jozef Karvaš a Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_a_Paľo_Pondelík_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1207.jpg

Jozef Karvaš a Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1152.jpg

Zaujímavé rozprávanie a spomienky "muža s trúbkou". 

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1196.jpg

Jozef_Karvaš_a_Paľo_Pondelík_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1195.jpg

Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1160-2.jpg

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1179.jpg

Jozef Karvaš a Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1208.jpg

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1241.jpg

Spokojné publikum

Som rád a vďačný, že ma môj priateľ Jožko Karvaš pozval na toto podujatie a že som mal možnosť vypočuť si spolu s ostatnými poslucháčmi zaujímavé spomienky, nielen na jeho hudobnú kariéru, ale aj na hudobný život a hudobnú scénu, jazz a swing v Banskej Bystrici od päťdesiatych rokov, cez šesťdesiate, sedemdesiate roky, deväťdesiate roky, až po súčasnosť, Zaujímavé bolo aj rozprávanie a zážitky a fotografie z jazzových festivalov vo Francúzsku a v Nemecku, spomienky na Brno alebo na vojenskú službu.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1188.jpg

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou

Vďaka Jožko, za príjemné popoludnie.

©Text a foto Peter Hladký, Banská Bystrica, Jún 2017

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Hevhetia Festival 2017

Jazzové Koncerty

Ut 27

Eniesa - Meet blue animal (KRST)

27.jún @ 20:00 - 1:00
Bratislava
Organizátor: FLAME Music Bar
Ut 27
St 28

Konzervatoristi v Smelly Cat

28.jún @ 20:00 - 23:00
Košice
Organizátor: Cafe & Bar Smelly Cat
St 28

Thomas Gansch & Harry Sokal - “I Remember Art”

28.jún @ 21:00 - 23:00
Vienna
Organizátor: Jazz Fest Wien

Top Eventy

 • AL DI MEOLA - WORLD SINFONIA TOUR Košice

  Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice - Spoločenský pavilón

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Al Di Meola  Košice Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice. 17.20.2017 Spoločenský pavilón. AL DI Meola je bezpochyby gitarový mág, drží sa trvalo na špičke rebríčkov, je hráčom par excellence. Už tridsať rokov je plodným skladateľom i uznávaným umelcom, ktorý má na konte viac...

 • Dolce Vitaj: PAOLO FRESU & BEBO FERRA

  Dolce Vitaj: PAOLO FRESU & BEBO FERRA

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.PAOLO FRESU & BEBO FERRA (IT) Záverečný koncert 10. Ročníka festivalu Dolce Vitaj! Paolo Fresu (1961) je legendárnym jazzovým trubkárom, ktorému sa v priebehu svojej kariéry podarilo získať niekoľko veľmi významných talianskych a medzinárodných ocenení (“Django d’Or” pre najlepšieho európskeho jazzového hudobníka, v roku 2000 bol nominovaný...

 • Al Di Meola " World Sinfonia tour " NMnV

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo tak minimálne na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, prípadne v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom...

Posledné články

 • Iva Bittová & Paolo Angeli /cz,it/

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Spojenie dvoch výnimočných hudobníkov a osobností : Iva Bittová Česká speváčka, huslistka , skladateľka a herečka. Patrí ku najvýraznejším osobnostiam českej alternatívnej hudobnej scény. Rozsah jej aktivít je pozoruhodný – v hudbe od vlastných interpretácií ľudových piesní cez experimentálny jazz, rock až po husľové preszentácie skladieb vážnej...

 • 1st Slovak Pink Floyd Revival

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Prvá a najúspešnejšia slovenská Pink Floyd Tribute skupina. Viac : http://www.pinkfloydrevival.sk/ https://www.facebook.com/1SPFR/ Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.čísle 032/744 00 08 a 0902 608 912 Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Keep in Touch