Novinky

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou : Peter Hladký

Off

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1162-2.jpg

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou

Jozef Karvaš, banskobystrický jazzman, trúbkár, aranžér, textár a spevák, nie je známy len jazzovému publiku a fanúšikom v Banskej Bystrici, ale aj účastníkom jazzových festivalov a koncertov na Slovensku a v blízkom aj vzdialenom zahraničí, v Českej Republike, v Maďarsku, vo Francúzsku, v Nemecku. Je spoluzakladateľom jazzového festivalu v Banskej Bystrici a dlhé roky bol spoluorganizátorom jazzového života v Banskej Bystrici.

Bol umeleckým vedúcim jazzových telies - Jozef Karvaš Band, BB Band Dixieland Jazz Band a BB Band Jazz Band Banská Bystrica.

Viac ako desať rokov sa popri jazze venuje aj hraniu vážnej a chrámovej hudby v sprievode organu, gitary alebo huslí alebo s chrámovými zbormi a sólistami.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1228.jpg

Jozef Karvaš

Jozef Karvaš v priebehu kariéry vydal 9 CD nosičov. Spomedzi ostatných CD, je CD, ktoré vyšlo pod názvom „Vám lásky sľub skladám“ a ktoré nahral so skupinou BB Band Dixieland & Jazz Band Banská Bystrica a so spevákmi Jánom Susíkom a Sylviou Kuršpanovou, bolo vydané v roku 2007, v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou – Literárnym a hudobným múzeum, zaujímavé tým, že sa jedná o hudobnú pozostalosť banskobystrického rodáka, hudobného skladateľa a hoteliéra Jána Móryho z dvadsiatych rokov minulého storočia, prearanžované do swingových aranžmánov Jozefa Karvaša, pričom sú rešpektované dobové znaky swingového štýlu.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1146.jpg

Jozef Karvaš – v Literárnom a hudobnom múzeu na podujatí Muž s trúbkou

Štátna vedecká knižnica – Literárne a hudobné múzeum, v rámci cyklu Literárne a hudobné večery, pripravilo stretnutie s Jozefom Karvašom, pod názvom Muž s trúbkou.

 

Plagát_Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou.jpg

Plagát na podujatie Literárneho a hudobného múzea v rámci cyklu Literárne a hudobné večery Muž s trúbkou – stretnutie s Jozefom Karvašom

Mgr. Imrich Šimig, kurátor múzea, pripravil zaujímavé popoludnie, kde sa účastníci podujatia mohli formou interview a rozprávania a spomienok Jozefa Karvaša, premietaním videí a fotografií a aj formou živej produkcie, zoznámiť s bohatou, viac ako päťdesiat ročnou bohatou hudobnou kariérou.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1238.jpg

Mgr. Imrich Šimig a Jozef Karvaš

Jozef Karvaš, popri pohodovom rozprávaní a spomínaní, spolu s priateľmi zahral a aj zaspieval niekoľko skladieb. Prežili sme spoločne veľmi príjemné popoludnie a atmosféru podujatia som sa snažil zachytiť a sprostredkovať čitateľom na nasledovných fotografiách.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1169.jpg

Jozef_Karvaš_a_Paľo_Pondelík_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1157.jpg

Jozef Karvaš a Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_a_Paľo_Pondelík_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1207.jpg

Jozef Karvaš a Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1152.jpg

Zaujímavé rozprávanie a spomienky "muža s trúbkou". 

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1196.jpg

Jozef_Karvaš_a_Paľo_Pondelík_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1195.jpg

Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1160-2.jpg

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1179.jpg

Jozef Karvaš a Paľo Pondelík

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1208.jpg

Spokojné publikum

Som rád a vďačný, že ma môj priateľ Jožko Karvaš pozval na toto podujatie a že som mal možnosť vypočuť si spolu s ostatnými poslucháčmi zaujímavé spomienky, nielen na jeho hudobnú kariéru, ale aj na hudobný život a hudobnú scénu, jazz a swing v Banskej Bystrici od päťdesiatych rokov, cez šesťdesiate, sedemdesiate roky, deväťdesiate roky, až po súčasnosť, Zaujímavé bolo aj rozprávanie a zážitky a fotografie z jazzových festivalov vo Francúzsku a v Nemecku, spomienky na Brno alebo na vojenskú službu.

Jozef_Karvaš_Muž_s_trúbkou_ŠVK_Jún_13_2017-1188.jpg

Jozef Karvaš – Muž s trúbkou

Vďaka Jožko, za príjemné popoludnie.

©Text a foto Peter Hladký, Banská Bystrica, Jún 2017

 

Top Eventy

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

 • Marek Szarvaš Projekt

  Namiesto koncertu tria Alberta Vilu sa vám vo februári predstaví projekt z mladej domácej scény. Marek Szarvaš u nás vystúpil v roku 2016 spolu s Barborou Botošovou a Arpim Farkašom. S jeho aktuálnym projektom sa predstavil aj na minuloročných bratislavských džezákoch. Repertoár skupiny tvorí vlastná tvorba a improvizácia spájajúca prvky jazzu, world music a popu...

Posledné články

 • Bratislava Lindy Exchange 2018

  BRATISLAVA LINDY EXCHANGE 2018 SAVE THE DATE! 5 - 7 OCTOBER! ... and stay stuned /ENGLISH BELOW/ 5. - 7. októbra Bratislavu po druhýkrát roztancujú lindyhopperi a swingové kapely s medzinárodnou účasťou. Môžete sa tešiť na obľúbeného Ondřeja Havelku and His Melody Makers, Bratislava Hot Serenaders, ďalších hudobníkov, tastery a bohatý sprievodný program. Zapíšte si...

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

Keep in Touch

Website Malware Scan