Galéria

Koncert skupiny BlueSky Blues Band : Peter Hladký

Off
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BlueSky Blues Band

Tibor Borský s BlueSky Blues Band

Od priateľa Tibora Borského som dostal pozvanie na koncert bluesovej kapely BlueSky Blues Band, ktorý sa uskutočnil v príjemnom prostredí vinárne zámockého hotela Galicia Nueva v Halíči.

Hotel Galicia Nueva v Halíči

Priestory vinárne hotela, kde sa uskutočnil koncert skupiny BlueSky Blues Band

Tibor Borský, známy lučenecký basgitarista, je profesionálny hudobník, vyučuje klasickú gitaru a hosťuje v rôznych jazzových, funkových, rockových a bluesových kapelách.

Poznám ho z viacerých jazzových resp. jazz-fusion a funkových koncertov, ktoré mal banskobystrickom jazzovom klube Jazz Klub 12 - www.jazzpark.sk/tibor-borsky-quartet-v-jazz-klube-12, resp. Quentin - www.jazzpark.sk/peter-hladky-koncert-kvarteta-tibora-borskeho-v-quentin-jazz-clube-v-banskej-bystrici-fotoreport, či v Korzo Caffé vo Zvolene - www.jazzpark.sk/peter-hladky-tibor-borsky-quartet-v-korzo-cafe-vo-zvolene, o ktorých som písal na našom jazzovom portáli www.jazzpark.sk. Ak máte záujem, krátke reporty z koncertov aj s fotkami si môžete pozrieť kliknutím na vyššie uvedené linky.

Tibor Borský a Pavol Petráš na koncerte s BueSky Blues Band

Bluesová kapela BlueSky Blues Band, hrá hlavne „bluesky“, ako píšu na svojej webovej stránke - http://www.blueskyband.sk, preto názov BlueSky Blues Band, trochu aj ako slovná hračka.

BlueSky Blues Band

Skupina vznikla na jeseň v roku 2014 a tvoria ju hráči na gitaru Jozef Fábik, Peter Kleja, Tibor Borský a Martin Kleja. Trio Jozef, Peter a Tibor boli dlhšie aj členmi skupiny Ad Acta a niekoľko vystúpení odohrali aj ako trio JPT.

Jozef Fábik

Peter Kleja

Tibor Borský a Pavol Petráš

Ich fanúšik Martin Kleja sa neskôr stal štvrtým členom kapely, ale teraz je hlavne manažérom a aj zvukárom skupiny.

Manažér Martin Kleja tiež pozorne sledoval koncert skupiny BlueSky Blues Band

Na sobotňajšom koncerte Martina Kleju výborne zastúpil a možno aj natrvalo nahradil gitarista Pavol Petráš.

Pavol Petráš na koncerte s BlueSky Blues Band

Repertoár kapely je založený na skladbách a textoch Jozefa Fábika a aj na vlastných skladbách ostatných členov kapely. Texty a skladby Jozefa Fábika sú skvelé a zaslúžili by si širšiu publicitu. Kapela na koncerte, popri vlastných skladbách, zahrala aj prearanžované klasické bluesové štandardy.

Jozef Fábik

Na koncerte bola pohoda a spolu s ďalšími návštevníkmi sme strávili pekný, pohodový večer. Vďaka za pozvanie, Tibor.

Tibor Borský a Pavol Petráš

Pohodový večer na koncerte skupiny BlueSky Blues Band

Atmosféru koncertu som sa snažil zachytiť a sprostredkovať našim čitateľom na fotografiách z koncertu.

Peter Kleja a Jozef Fábik

Pavol Petráš

Peter Kleja a Jozef Fábik

Jozef Fábik, Tibor Borský a Pavol Petráš

BlueSky Blues Band

Kto má rád blues, a ak má príležitosť vypočuť si koncert skupinby BluSky Blues Band, nemal by váhať a na ten koncert ísť, neoľutuje.

Želám vám pekný deň, priatelia!

©Text a foto Peter Hladký, Banská Bystrica, Jún 2017

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Hevhetia Festival 2017

Jazzové Koncerty

Ut 27

Eniesa - Meet blue animal (KRST)

27.jún @ 20:00 - 1:00
Bratislava
Organizátor: FLAME Music Bar
Ut 27
St 28

Konzervatoristi v Smelly Cat

28.jún @ 20:00 - 23:00
Košice
Organizátor: Cafe & Bar Smelly Cat
St 28

Thomas Gansch & Harry Sokal - “I Remember Art”

28.jún @ 21:00 - 23:00
Vienna
Organizátor: Jazz Fest Wien

Top Eventy

 • AL DI MEOLA - WORLD SINFONIA TOUR Košice

  Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice - Spoločenský pavilón

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Al Di Meola  Košice Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice. 17.20.2017 Spoločenský pavilón. AL DI Meola je bezpochyby gitarový mág, drží sa trvalo na špičke rebríčkov, je hráčom par excellence. Už tridsať rokov je plodným skladateľom i uznávaným umelcom, ktorý má na konte viac...

 • Dolce Vitaj: PAOLO FRESU & BEBO FERRA

  Dolce Vitaj: PAOLO FRESU & BEBO FERRA

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.PAOLO FRESU & BEBO FERRA (IT) Záverečný koncert 10. Ročníka festivalu Dolce Vitaj! Paolo Fresu (1961) je legendárnym jazzovým trubkárom, ktorému sa v priebehu svojej kariéry podarilo získať niekoľko veľmi významných talianskych a medzinárodných ocenení (“Django d’Or” pre najlepšieho európskeho jazzového hudobníka, v roku 2000 bol nominovaný...

 • Al Di Meola " World Sinfonia tour " NMnV

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo tak minimálne na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, prípadne v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom...

Posledné články

 • Iva Bittová & Paolo Angeli /cz,it/

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Spojenie dvoch výnimočných hudobníkov a osobností : Iva Bittová Česká speváčka, huslistka , skladateľka a herečka. Patrí ku najvýraznejším osobnostiam českej alternatívnej hudobnej scény. Rozsah jej aktivít je pozoruhodný – v hudbe od vlastných interpretácií ľudových piesní cez experimentálny jazz, rock až po husľové preszentácie skladieb vážnej...

 • 1st Slovak Pink Floyd Revival

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Prvá a najúspešnejšia slovenská Pink Floyd Tribute skupina. Viac : http://www.pinkfloydrevival.sk/ https://www.facebook.com/1SPFR/ Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.čísle 032/744 00 08 a 0902 608 912 Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Keep in Touch