Ochutnávka

Ľudové mladistvá vo veľkom štýle na Bratislavských jazzových dňoch

Off
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ĽUDOVÉ MLADISTVÁ VO VEĽKOM ŠTÝLE NA BRATISLAVSKÝCH JAZZOVÝCH DŇOCH, AKO OCHUTNÁVKU PREDSTAVUJÚ NOVÝ KLIP ’JURÍČKO’

Počas víkendu 20. - 22. októbra sa budú v bratislavskej Inchebe konať Bratislavské Jazzové Dni - medzinárodný jazzový festival a jedno z najväčších podujatí svojho druhu v strednej Európe. Svetové jazzové hviezdy už tradične doplnia domáci interpreti. V piatok 20. októbra sa na hlavnom pódiu predstaví kapela Ľudové Mladistvá, ktorá pre návštevníkov festivalu chystá veľkolepý program na svetovej úrovni. Pôvodne 9-členná zostava sa rozšíri až na 15 hudobníkov, ktorí predvedú obrovskú show a nezabudnuteľný zážitok! Klasické zloženie kapely - klavír, bicie, basgitara, cimbal, husle a štyri folklórne speváčky - doplní pri špeciálnej príležitosti sláčikové kvarteto Spectrum Quartet, druhý bubeník Michal Fedor a o scat sa postará hosťujúci vokalista Samuel Hošek.

Nápad veľkolepej show sa zrodil v hlave frontmana Martina Majla Štefánika, ktorý sa s kapelou poctivo pripravuje na vystúpenie. Skúšobňu vymenili za kultúrny dom, v ktorom spolu so zvukármi a osvetľovačom pilujú program do dokonalosti. “Chceme ľuďom ukázať plnú krásu toho, čo máme v hlave. Posunúť sa o level vyššie a dokázať si, že sa to dá.”

Hudobná show bude doplnená aj o unikátnu vizuálnu a svetelnú časť, o ktorú sa postará Matúš Gazdík. Vďaka spolupráci so Slovenským filmovým ústavom si budú môcť diváci vo vizualizácii vychutnať sekvencie z filmu “Zem spieva” od Karola Plicku, ktorý počas leta členovia kapely zvučili naživo v rámci unikátneho festivalu Hviezdne Noci.

Ako ochutnávku noviniek Ľudové Mladistvá fanúšikom posielajú ešte pred koncertom nový videoklip k skladbe ‘Juríčko’, ktorej autorom je bubeník kapely Jakub Kačic. “Skladbu som našiel úplne náhodne, pôvodná verzia nemala tempo a bola bez nástrojov - to ma veľmi lákalo, pretože som mal absolútne voľnú ruku v komponovaní,” hovorí Jakub.

Videoklip: Ľudové Mladistvá - ‘Juríčko’

Klip režíroval Anton Kajan a Karol Filo na podnet Majlovej fantázie, ktorý atmosféru piesne zasadil do rozprávkového machového lesa na západe Slovenska. Za kamery sa postavili Anton Kajan, Peter Gáll a Roman Stráňai. V novej polohe sa predstaví aj leader kapely Martin Majlo Štefánik, ktorý v skladbe hrá na čelestu - netradičný klavírny hudobný nástroj, ktorý pripomína jemný zvuk zvonkohry a ktorý si kapela požičala od orchestru Bratislava Hot Serenaders. Svoj “tradičný” nástroj vymenil aj basgitarista Jozef Madola a v klipe ho uvidíme hrať na kontrabase. Celá skladba je v akustickom prevedení, ktoré len podčiarkuje snovú atmosféru videoklipu.

Natáčanie videoklipu ‘Juríčko’ prebiehalo v uvoľnenej atmosfére a dobrej nálade. “Natáčanie prebiehalo jeden deň, išlo to veľmi hladko. Nahrávalo sa nám veľmi dobre, keďže prostredie lesa je pre hudbu skvelé nielen zvukovo, ale taktiež atmosférou,” zhodnotil Jakub. Výsledok je vyváženou symbiózou vízie kapely a štábu.

Ľudové Mladistvá je hudobný projekt skladateľa a klaviristu Martina Majla Štefánika a hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o fúziu nesúrodých prvkov ako folkór, jazz, vážna aj moderná hudba, výsledok je jedinečný a nezabudnuteľný. Svedčí o tom aj množstvo úspechov, ktoré kapela dosiahla za dva roky svojej existencie: vyhrala Pódium mladých talentov na BJD, na Radio_Head Awards bola objavom roka a bodovala aj v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a JazzFruit Praha. Zoskupenie Ľudové Mladistvá tvoria profesionálni hudobníci, väčšina kapely sa hudbou aj živí: Jakub Kačic (bicie), Jozef Madola (basgitara), Martin Jeriga (husle), Michal Baláž (cimbal), kapelu dopĺňajú 4 folklórne speváčky - Terézia Jarošová, Mária Nagyová, Nina Kollárová a Diana Minarovičová. Skupinu zastupuje vydavateľstvo go2stage.

Spectrum Quartet je širokospektrálne sláčikové kvarteto, venujúce sa klasickej a súčasnej vážnej hudbe, čerpajúc energiu z improvizácie a ľudovej hudby. Jeho zostavu tvoria hudobníci: Ján Kružliak ml. (violin), Adam Novák (violin), Peter Dvorský (viola) a Branislav Bielik (violoncello).

Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Ľudové Mladistvá naživo vo výnimočnom zložení - už 20.10.2017 o 19:00 na hlavnom pódiu festivalu Bratislavské Jazzové Dni.

Credits / klip
scénograf: Karol Filo
MUA: Nika Mi
zvuk: SMT studio (Marek Sasko, Martin Baky Bakoš)
mix: Martin Baky Bakoš

Master: High Five Mastering, Boris Sodoma

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Jazzové Koncerty

Ne 22

Študentský festival súčasnej hudby Orfeus

22.október @ 18:00 - 26.október @ 21:00
Bratislava
Organizátor: HTF VŠMU Projects
Ne 22

Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson (USA, CZ, SK)

22.október @ 19:00 - 23:00
Liptovsky Mikulas
Ut 24

JIŘÍ Stivín - Trnava - Stivín večne živý 50+25

24.október @ 20:00 - 22:00
Trnava
Organizátor: Music a Cafe Trnava

Top Eventy

 • AL DI MEOLA - WORLD SINFONIA TOUR Košice

  Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice - Spoločenský pavilón

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Al Di Meola  Košice Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice. 17.20.2017 Spoločenský pavilón. AL DI Meola je bezpochyby gitarový mág, drží sa trvalo na špičke rebríčkov, je hráčom par excellence. Už tridsať rokov je plodným skladateľom i uznávaným umelcom, ktorý má na konte viac...

 • Al Di Meola " World Sinfonia tour " NMnV

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo tak minimálne na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, prípadne v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom...

 • Dan Bárta, Robert Balzar Trio, One Day Jazz Fest

  Dan Bárta & Robert Balzar Trio v ENCORE the club v Prešove

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Hudobná lahôdka v podaní Dan Bárta & Robert Balzar Trio zavíta do ENCORE the club v Prešove Spojenie týchto dvoch hudobných mien patrí k veľmi vysoko hodnoteným a obľúbeným formáciám na českej, slovenskej a vôbec, medzinárodnej hudobnej scéne . Štýlovo patrí toto spojenie niekde na hranicu jazzu...

Posledné články

 • Vladimír Mišík & ETC /CZ/

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé...

 • Večer novomestských muzikantov - JAM Session

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Stretnutie muzikantov a priateľov pri spomienkach a muzike časov minulých, terajších a budúcich. Kto má chuť sa pobaviť, zaspomínať a prípadne si zahrať, bude vítaný. Jamm session nestorov novomestskej muziky s mladšími generáciami a spriaznenými dušami. Tešíme sa na Vás už ôsmy rok.... Kapely, alebo jednotlivci, ktorí...