Galéria

Narodeninový koncert Jozefa Fábika : Peter Hladký

Off

Jozefa Fábika, gitaristu a speváka, poznajú jeho fanúšikovia nielen ako bluesmana, člena blues-rockových kapiel Ad Acta, Blues Generation a BlueSky Blues band, ale aj ako autora poetických textov jeho skladieb.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0908.jpg

Jozef Fábik na narodeninovom koncerte v Farhof Art Club v Banskej Bystrici

Jozef mal začiatkom septembra životné jubileum a pri tej príležitosti sa rozhodol, že pre rodinu, priateľov, priaznivcov, muzikantov a známych, zorganizuje koncert na oslavu jeho narodenín.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1123.jpg

Jozef Fábik

Koncert sa uskutočnil minulý piatok, v priestoroch Farhof Art Club v Banskej Bystrici.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0902.jpg

Blues Generation na narodeninovom koncerte Jozefa Fábika v Farhof Art Club v Banskej Bystrici

Na koncert si s Jozefom prišli zahrať jeho priatelia a spoluhráči z kapiel, v ktorých teraz pôsobí – Blues Generation a BlueSky Blues Band.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0905.jpg

Jozef Fábik, Andrej Syč a Gary Alec Halmkan

Prvú časť koncertu odohrala skupina Blues Generation, ktorú okrem Jozefa Fábika tvoria basgitarista Vladislav Syč, jeho syn, hráč na bicie, Andrej Syč a hráč na sólovú gitaru, Gary Alec Halmkan, pôvodom z Anglicka.

Jožko_Fábik_narodeniny_Andrej_Syč_2017-0974.jpg

Andrej Syč

Blues-rocková skupina Blues Generation koncertuje na Slovensku a na jar tohto roku podnikla úspešné koncertné turné v Srbsku.

Jožko_Fábik_narodeniny_Vladislav_Syč_Sept_2017-0925.jpg

Vladislav Syč

Repertoár skupiny tvoria vlastné skladby a texty Jozefa Fábika a aj klasické bluesové a blues-rockové štandardy. Je škoda, že jeho skladby v našich rádiách nepočuť.

Jožko_Fábik_narodeniny_Gary_Ale_ Halmkan_Sept_2017-0964.jpg

Gary Alec Halmkan

Jožko_Fábik_narodeniny_Vladislav_Syč_Sept_2017-1631.jpg

Vladislav Syč

Andrej Syč

Jožko_Fábik_narodeniny_2017-0972.jpg

Jozef Fábik a Gary Alec Halmkan

Jozef Fábik

V druhej časti koncertu zahrala a zaspievala Jozefovi k narodeninám jeho dcéra Dagmar.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1087.jpg

Dagmar Fábiková

Otcovi k narodeninám venovala krásne a precítene zaspievanú slávnu skladbu Leonarda Cohena, Hallelujah. Poslucháči sa spontánne pridali a spievali spolu s ňou.

Ale iste najväčšiu radosť z jej vystúpenia mal otec ...

Jozef Fábik má z vystúpenia dcéry Dagmar veľkú radosť

Čo viac si môže hudobník priať, ako spoločné vystúpenie s vlastnou dcérou na jednom pódiu. Bolo to veľmi emotívne a všetci sme sa tešili z peknej atmosféry a pekného zážitku.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1108.jpg

Jozef Fábik s dcérou Dagmar spoločne na jednom pódiu

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1095.jpg

Dagnar Fábiková na konci svojho vystúpenia

Po vystúpení dcéry Dagmar sa v tretej časti koncertu poslucháčom predstavila skupina BueSky Blues Band.

Traja členovia BlueSky Blues BandTibor Borský, Jozef Fábik a Peter Kleja

Štvrtý člen skupiny BlueSky Blues Band – Pali Petráš

O skupine BlueSky Blues Band sme už na našom portáli písali - www.jazzpark.sk/koncert-skupiny-bluesky-blues-band.

Aj repertoár skupiny BlueSky tvoria vlastné skladby Jozefa Fábika a ďalších členov skupiny a bluesové a blues-rockové štandardy s jeho textami. Skupina je dobre zohratá aj preto, že Jozef Fábik, Peter Kleja a Tibor Borský spolu hrávali v skupine Ad Acta a zahrali si aj na Jozefovom sólovom albume Zanzibar. Jozef hráva a spieva od svojich 16-tich rokov a v hľadisku cítiť, že dáva do toho srdce a má z vystúpenia radosť.

Jozef Fábik a Peter Kleja

Peter Kleja, sólová gitara, ďalší člen skupiny, bol spoluzakladateľ skupiny Ad Acta, s ktorou absolvoval vystúpenia na viacerých bluesových festivaloch v Čechách a v Poľsku.

Peter Kleja

Jožko_Fábik_narodeniny_Peter_Kleja_Sept_2017-1127.jpg

Peter Kleja a Jozef Fábik

Tibor Borský, basgitarista skupiny, je profesionálny hudobník. Okrem toho vyučuje klasickú gitaru, hosťuje a hrá v rôznych projektoch a kapelách. Je jedným z mála hudobníkov, ktorý navrhol vlastnú sériu nástrojov. Výrobca gitár vyrobil sériu basových gitár – Sériu TB, ktorú navrhol - http://www.sollerguitars.com/index.php?option=com_flexicontent&view=category&cid=30&Itemid=101&lang=sk.

Jožko_Fábik_narodeniny_Tibor_Borský_Sept_2017-1665.jpg

Tibor Borský s BlueSky Blues Band na narodeninovej oslave Jozefa Fábika

Ako som už spomínal, Tibor hráva vo viacerých skupinách a niekoľkokrát som ho zažil na koncertoch v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Vždy to bol výborný zážitok. Články, reporty a fotografie z týchto koncertov si môžete pozrieť na nasledovných odkazoch - www.jazzpark.sk/tibor-borsky-quartet-v-jazz-klube-12 - koncert v Jazz Klube 12, v Banskej Bystrici, www.jazzpark.sk/peter-hladky-tibor-borsky-quartet-v-korzo-cafe-vo-zvolene - koncert v Korzo Café vo Zvolene, www.jazzpark.sk/peter-hladky-koncert-kvarteta-tibora-borskeho-v-quentin-jazz-clube-v-banskej-bystrici-fotoreport - koncert v Quentin Jazz Klube v Banskej Bystrici.

Jožko_Fábik_narodeniny_Tibor_Borský_Sept_2017-1156.jpg

Tibor Borský

Posledným členom skupiny je Pali Petráš, ktorý nahradil Martina Kleju, pretože ten teraz pôsobí ako manažér kapely.

Jožko_Fábik_narodeniny_Pali_Petráš_Sept_2017-1131.jpg

Pali Petráš

Môžem povedať, že už dávno som nezažil taký dobrý koncert, plný pozitívnej energie, kvalitného blues a blues rocku, s poetickými textami Jozefa Fábika, ktorý poslucháčom pripravil skvelú oslavu svojho životného jubilea.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1075.jpg

Tak ešte raz, všetko dobré k narodeninám Jožko Fábik, nech sa Ti darí! Aj v hudbe, v poézii a aj v osobnom živote!

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0920.jpg

©Text a foto Peter Hladký, Banská Bystrica, September 2017

 

Top Eventy

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

 • Marek Szarvaš Projekt

  Namiesto koncertu tria Alberta Vilu sa vám vo februári predstaví projekt z mladej domácej scény. Marek Szarvaš u nás vystúpil v roku 2016 spolu s Barborou Botošovou a Arpim Farkašom. S jeho aktuálnym projektom sa predstavil aj na minuloročných bratislavských džezákoch. Repertoár skupiny tvorí vlastná tvorba a improvizácia spájajúca prvky jazzu, world music a popu...

Posledné články

 • Bratislava Lindy Exchange 2018

  BRATISLAVA LINDY EXCHANGE 2018 SAVE THE DATE! 5 - 7 OCTOBER! ... and stay stuned /ENGLISH BELOW/ 5. - 7. októbra Bratislavu po druhýkrát roztancujú lindyhopperi a swingové kapely s medzinárodnou účasťou. Môžete sa tešiť na obľúbeného Ondřeja Havelku and His Melody Makers, Bratislava Hot Serenaders, ďalších hudobníkov, tastery a bohatý sprievodný program. Zapíšte si...

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

Keep in Touch

Website Malware Scan