Galéria

Narodeninový koncert Jozefa Fábika : Peter Hladký

Off

Jozefa Fábika, gitaristu a speváka, poznajú jeho fanúšikovia nielen ako bluesmana, člena blues-rockových kapiel Ad Acta, Blues Generation a BlueSky Blues band, ale aj ako autora poetických textov jeho skladieb.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0908.jpg

Jozef Fábik na narodeninovom koncerte v Farhof Art Club v Banskej Bystrici

Jozef mal začiatkom septembra životné jubileum a pri tej príležitosti sa rozhodol, že pre rodinu, priateľov, priaznivcov, muzikantov a známych, zorganizuje koncert na oslavu jeho narodenín.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1123.jpg

Jozef Fábik

Koncert sa uskutočnil minulý piatok, v priestoroch Farhof Art Club v Banskej Bystrici.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0902.jpg

Blues Generation na narodeninovom koncerte Jozefa Fábika v Farhof Art Club v Banskej Bystrici

Na koncert si s Jozefom prišli zahrať jeho priatelia a spoluhráči z kapiel, v ktorých teraz pôsobí – Blues Generation a BlueSky Blues Band.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0905.jpg

Jozef Fábik, Andrej Syč a Gary Alec Halmkan

Prvú časť koncertu odohrala skupina Blues Generation, ktorú okrem Jozefa Fábika tvoria basgitarista Vladislav Syč, jeho syn, hráč na bicie, Andrej Syč a hráč na sólovú gitaru, Gary Alec Halmkan, pôvodom z Anglicka.

Jožko_Fábik_narodeniny_Andrej_Syč_2017-0974.jpg

Andrej Syč

Blues-rocková skupina Blues Generation koncertuje na Slovensku a na jar tohto roku podnikla úspešné koncertné turné v Srbsku.

Jožko_Fábik_narodeniny_Vladislav_Syč_Sept_2017-0925.jpg

Vladislav Syč

Repertoár skupiny tvoria vlastné skladby a texty Jozefa Fábika a aj klasické bluesové a blues-rockové štandardy. Je škoda, že jeho skladby v našich rádiách nepočuť.

Jožko_Fábik_narodeniny_Gary_Ale_ Halmkan_Sept_2017-0964.jpg

Gary Alec Halmkan

Jožko_Fábik_narodeniny_Vladislav_Syč_Sept_2017-1631.jpg

Vladislav Syč

Andrej Syč

Jožko_Fábik_narodeniny_2017-0972.jpg

Jozef Fábik a Gary Alec Halmkan

Jozef Fábik

V druhej časti koncertu zahrala a zaspievala Jozefovi k narodeninám jeho dcéra Dagmar.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1087.jpg

Dagmar Fábiková

Otcovi k narodeninám venovala krásne a precítene zaspievanú slávnu skladbu Leonarda Cohena, Hallelujah. Poslucháči sa spontánne pridali a spievali spolu s ňou.

Ale iste najväčšiu radosť z jej vystúpenia mal otec ...

Jozef Fábik má z vystúpenia dcéry Dagmar veľkú radosť

Čo viac si môže hudobník priať, ako spoločné vystúpenie s vlastnou dcérou na jednom pódiu. Bolo to veľmi emotívne a všetci sme sa tešili z peknej atmosféry a pekného zážitku.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1108.jpg

Jozef Fábik s dcérou Dagmar spoločne na jednom pódiu

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1095.jpg

Dagnar Fábiková na konci svojho vystúpenia

Po vystúpení dcéry Dagmar sa v tretej časti koncertu poslucháčom predstavila skupina BueSky Blues Band.

Traja členovia BlueSky Blues BandTibor Borský, Jozef Fábik a Peter Kleja

Štvrtý člen skupiny BlueSky Blues Band – Pali Petráš

O skupine BlueSky Blues Band sme už na našom portáli písali - www.jazzpark.sk/koncert-skupiny-bluesky-blues-band.

Aj repertoár skupiny BlueSky tvoria vlastné skladby Jozefa Fábika a ďalších členov skupiny a bluesové a blues-rockové štandardy s jeho textami. Skupina je dobre zohratá aj preto, že Jozef Fábik, Peter Kleja a Tibor Borský spolu hrávali v skupine Ad Acta a zahrali si aj na Jozefovom sólovom albume Zanzibar. Jozef hráva a spieva od svojich 16-tich rokov a v hľadisku cítiť, že dáva do toho srdce a má z vystúpenia radosť.

Jozef Fábik a Peter Kleja

Peter Kleja, sólová gitara, ďalší člen skupiny, bol spoluzakladateľ skupiny Ad Acta, s ktorou absolvoval vystúpenia na viacerých bluesových festivaloch v Čechách a v Poľsku.

Peter Kleja

Jožko_Fábik_narodeniny_Peter_Kleja_Sept_2017-1127.jpg

Peter Kleja a Jozef Fábik

Tibor Borský, basgitarista skupiny, je profesionálny hudobník. Okrem toho vyučuje klasickú gitaru, hosťuje a hrá v rôznych projektoch a kapelách. Je jedným z mála hudobníkov, ktorý navrhol vlastnú sériu nástrojov. Výrobca gitár vyrobil sériu basových gitár – Sériu TB, ktorú navrhol - http://www.sollerguitars.com/index.php?option=com_flexicontent&view=category&cid=30&Itemid=101&lang=sk.

Jožko_Fábik_narodeniny_Tibor_Borský_Sept_2017-1665.jpg

Tibor Borský s BlueSky Blues Band na narodeninovej oslave Jozefa Fábika

Ako som už spomínal, Tibor hráva vo viacerých skupinách a niekoľkokrát som ho zažil na koncertoch v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Vždy to bol výborný zážitok. Články, reporty a fotografie z týchto koncertov si môžete pozrieť na nasledovných odkazoch - www.jazzpark.sk/tibor-borsky-quartet-v-jazz-klube-12 - koncert v Jazz Klube 12, v Banskej Bystrici, www.jazzpark.sk/peter-hladky-tibor-borsky-quartet-v-korzo-cafe-vo-zvolene - koncert v Korzo Café vo Zvolene, www.jazzpark.sk/peter-hladky-koncert-kvarteta-tibora-borskeho-v-quentin-jazz-clube-v-banskej-bystrici-fotoreport - koncert v Quentin Jazz Klube v Banskej Bystrici.

Jožko_Fábik_narodeniny_Tibor_Borský_Sept_2017-1156.jpg

Tibor Borský

Posledným členom skupiny je Pali Petráš, ktorý nahradil Martina Kleju, pretože ten teraz pôsobí ako manažér kapely.

Jožko_Fábik_narodeniny_Pali_Petráš_Sept_2017-1131.jpg

Pali Petráš

Môžem povedať, že už dávno som nezažil taký dobrý koncert, plný pozitívnej energie, kvalitného blues a blues rocku, s poetickými textami Jozefa Fábika, ktorý poslucháčom pripravil skvelú oslavu svojho životného jubilea.

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-1075.jpg

Tak ešte raz, všetko dobré k narodeninám Jožko Fábik, nech sa Ti darí! Aj v hudbe, v poézii a aj v osobnom živote!

Jožko_Fábik_narodeniny_Sept_2017-0920.jpg

©Text a foto Peter Hladký, Banská Bystrica, September 2017

 

Top Eventy

 • Lucia Lužinská & Quintessence

  Pozývame vás na záverečný koncert tohtoročnej klubovej sezóny Jazz v meste. V piatok 29. decembra privítame formáciu Lucia Lužinská Quintessence. V Liptovskom Mikuláši sa predstavia spolu s Valérom Mikom na klavíri a s Ajdži Sabom na bicie. Poznačte si termín, miesto, presný čas a výšku vstupného čoskoro upresníme. Lucia Lužinská - spev Boris Čellár -...

 • Albert Vila Trio

  Albert Vila je španielsky jazzový gitarista, u ktorého sa môžete tešiť na skladby, ktoré oscilujú medzi intímnou polohou a energickou výbušnou zmesou, medzi melodikou a rytmickou smršťou. V minulom roku nahral album v New Yorku so skutočnými hviezdami: klavirista Aaron Parks (ex-Terence Blanchard, Kurt Rosenwinkel, Joshua Redman), kontrabasista Doug Weiss (podieľal sa na desiatich albumochch...

 • Miriam Bayle /Jazzové Vianoce/

  Miriam Bayle, rodáčka z Liptovského Mikuláša, tento rok oslavuje 25. výročie na jazzovej scéne. Od roku 2000 pôsobí v Prahe. Stala sa nie len v Čechách, ale i v zahraničí uznávanou interprétkou. Jej vokálnu improvizáciu, či scat, hodnotia kritici ako fenomén a označili ju “kráľovnou scatu”. Učí na Pražské konzervatoři jazzovú interpretáciu, vedie workshopy “SCAT!...

Posledné články

 • Special Providence /HU/

  Special Providence je jedna z najznámejších súčasných inštrumentálnych skupín v strednej Európe. Special Providence sú známi svojím jedinečným štýlom, v ktorom sa mieša moderný džez, progresívny rock/metal a elektronika. Ich živé predstavenia sú zároveň nevšedným zážitkom, ktorého zárukou je ich dynamické vystupovanie. Za sebou majú vystúpenia na London Jazz Festival, festivale Crescendo, ProgSud alebo Prog-Résiste...

 • Candy Dulfer

  Candy Dulfer @City Sounds of Bratislava

  Legendárny Prince o Candy Dulfer raz povedal: „Keď chcem saxofón, volám Candy.“ Ikonická hudobníčka 90. rokov a jedna z najznámejších ženských saxofonistiek vôbec, Candy Dulfer, prerazila na scéne už ako 21-ročná. Improvizovaný duet Lily Was Here, ktorý vtedy nahrala po boku Dave Stewarta, ju okamžite katapultoval na prvé priečky svetových hitparád. Debutovým albumom Saxuality (1990) v...

Keep in Touch

Website Malware Scan