Novinky

Tlačová konferencia k BJD 2017 : Peter Hladký, Ľudmila Hladká

Off
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V pondelok 2. októbra sa v štýlovej kaviarni Café Štúdio na Laurinskej ulici 13 v Bratislave, uskutočnila oficiálna tlačová konferencia k 43. ročníku Bratislavských jazzových dni Slovenská sporiteľňa 2017. Tlačovú konferenciu otvorila PR manažérka Silvia Turnerová.

PR manažérka Bratislavských jazzových dní Silvia Turnerová

Priestory kaviarne Café Štúdio na Laurinskej 13

Logo kaviarne na tričku

Organizátori BJD 2017 Pavel Daněk, Peter Lipa a PR manažérka Silvia Turnerová

Predseda predstavenstva a Generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Štefan Máj

Organizátori BJD 2017 Pavel Daněk, Peter Lipa a PR manažérka Silvia Turnerová spolu s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej sporiteľne, ktorá je generálnym partnerom BJD už 15 rokov, pánom Štefanom Májom, predstavili program štyroch festivalových dní 43. ročníka Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa 2017, ktoré sa uskutočnia v dňoch 20. – 22. októbra 2017 v Inchebe Bratislava a 29. októbra 2017, v Ateliéri Babylon, koncert Marcus Millera.

Hlavní headlineri jednotlivých dní festivalu sú nasledovní:

 1. festivalový deň, v piatok 20. októbra – Roy Hargrove Quintet

http://bjd.sk/interpret/roy-hargrove-quintet

 1. festivalový deň, v sobotu 21. októbra – Blood, Sweat & Tears

http://bjd.sk/interpret/blood-sweat-tears

3. festivalový deň, v nedeľu 22. októbra – Cory Henry & The Funk Apostles

http://bjd.sk/interpret/cory-henry-the-funk-apostles a

4. festivalový deň, o týždeň, 29. októbra v Ateliéri Babylon – Marcus Miller

http://bjd.sk/interpret/marcus-miller-0

Novinári na tlačovej konferencii k programu na BJD 2017

Koncerty na B-pódiu budú každý večer otvárať kvalitné jazzové zoskupenia z priestoru Česka, Slovenska a Poľska a po nich budú postupne nasledovať koncerty skupín Pódia mladých talentov.

Ako prvé zoskupenie sa na B-pódiu, hneď v prvý festivalový večer, v piatok 20. októbra predstaví výborný český saxofonista Ondřej Štveráček so svojou skupinou, ktorú tvorí špičkový slovenský klavirista Klaudius Kováč a s vynikajúci československý kontrabasista Tomáš Baroš - http://bjd.sk/interpret/ondrej-stveracek-gene-jackson. Na bicie si s nimi zahrá Gene Jackson z USA - http://bjd.sk/interpret/ondrej-stveracek-gene-jackson.

V sobotu 21. októbra bude mať na B-pódiu otvárací koncert zoskupenie The Grand Buffet v rámci nového projektu Petra Lipu ml., hráča na klávesové nástroje, spolu s trúbkárom Matejom Korbeličom a bubeníkom Michalom Fedorom - http://bjd.sk/interpret/the-grand-buffet.

Tretí deň festivalu, v nedeľu 22. októbra 2017 sa na B-pódiu predstaví poľská skupina The Early Birds - http://bjd.sk/interpret/early-birds.

Zakladatelia a organizátori Bratislavských jazzových dní Pavel Daněk a Peter Lipa

Pavel Daněk

Peter Lipa a Štefan Máj

V rámci Pódia mladých talentov sa na B-pódiu aj na tomto ročníku festivalu predstavia skupiny, ktoré zabojujú o možnosť získať otvárací koncert na hlavnom pódiu nasledujúceho ročníka BJD. Do súťaže sa tento rok prihlásilo 19 skupín, trojčlenná komisia v zložení Katarína Lipová, Pavel Daněk a Peter Lipa vybrala päť súťažných skupín, ktoré sú podľa ich vyjadrenia také dobré, že už teraz by mohli hrať na hlavnom pódiu.

Budú to nasledovné skupiny:

 1. V piatok 20. októbra – Basie Frank Band (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/basie-frank-band a Alan Bartuš Trio (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/alan-bartus-trio.
 2. V sobotu 21. októbra – Carpet Cabinet (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/carpet-cabinet a Marek Szarvaš Projekt (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/marek-szarvas-projekt.
 3. V nedeľu 22. októbra – Valér Miko Trio (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/valer-miko-trio.

Novinkou oproti predchádzajúcim ročníkom je, že súťažné skupiny sú uvedené v programe aj na plagáte BJD a RTVS bude snímať aj vystúpenia na B-pódiu, tak ako na hlavnom pódiu.

Kompletný program 43. ročníka Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa 2017 a podrobné informácie k jednotlivým koncertom a účinkujúcim nájdete na stránke www.bjd.sk/program.

Kompletný program 43. ročníka Bratislavských jazzových dni Slovenská sporiteľňa 2017

Posledné prípravy pred tlačovou konferenciou – Pavel Daněk, Peter Lipa a Katarína Lipová

Pavel Daněk a Peter Lipa pred tlačovkou

Interview pre médiá po tlačovej konferencii

Peter Lipa po tlačovej konferencii trpezlivo odpovedal na otázky novinárov

Obraz v kaviarni kaviarni Café Štúdio na Laurinskej ulici 13 v Bratislave

Dovidenia na budúci týždeň v Bratislave na Bratislavských jazzových dňoch 2017, priatelia. Už sa tešíme!

Bratislava, október 2017

©Text Peter Hladký a Ľudmila Hladká, Október 2017

©Foto Peter Hladký, Október 2017

Zdroje: Tlačová konferencia, tlačové správy a oficiálne materiály + Internet

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Jazzové Koncerty

Ne 22

Študentský festival súčasnej hudby Orfeus

22.október @ 18:00 - 26.október @ 21:00
Bratislava
Organizátor: HTF VŠMU Projects
Ne 22

Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson (USA, CZ, SK)

22.október @ 19:00 - 23:00
Liptovsky Mikulas
Ut 24

JIŘÍ Stivín - Trnava - Stivín večne živý 50+25

24.október @ 20:00 - 22:00
Trnava
Organizátor: Music a Cafe Trnava

Top Eventy

 • AL DI MEOLA - WORLD SINFONIA TOUR Košice

  Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice - Spoločenský pavilón

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Al Di Meola  Košice Al Di Meola " World Sinfonia tour " Košice. 17.20.2017 Spoločenský pavilón. AL DI Meola je bezpochyby gitarový mág, drží sa trvalo na špičke rebríčkov, je hráčom par excellence. Už tridsať rokov je plodným skladateľom i uznávaným umelcom, ktorý má na konte viac...

 • Al Di Meola " World Sinfonia tour " NMnV

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Písať o tom prečo je Al Di Meola génius na gitare by bolo tak minimálne na knihu. Američan s talianskymi koreňmi už od 70-tych rokov žiari medzi jazz-rockovými gitaristami, či už to bolo s Chickom Coreom, prípadne v legendárnom triu s Pacom de Luciom a Johnom McLaughlinom...

 • Dan Bárta, Robert Balzar Trio, One Day Jazz Fest

  Dan Bárta & Robert Balzar Trio v ENCORE the club v Prešove

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Hudobná lahôdka v podaní Dan Bárta & Robert Balzar Trio zavíta do ENCORE the club v Prešove Spojenie týchto dvoch hudobných mien patrí k veľmi vysoko hodnoteným a obľúbeným formáciám na českej, slovenskej a vôbec, medzinárodnej hudobnej scéne . Štýlovo patrí toto spojenie niekde na hranicu jazzu...

Posledné články

 • Vladimír Mišík & ETC /CZ/

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé...

 • Večer novomestských muzikantov - JAM Session

  Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Stretnutie muzikantov a priateľov pri spomienkach a muzike časov minulých, terajších a budúcich. Kto má chuť sa pobaviť, zaspomínať a prípadne si zahrať, bude vítaný. Jamm session nestorov novomestskej muziky s mladšími generáciami a spriaznenými dušami. Tešíme sa na Vás už ôsmy rok.... Kapely, alebo jednotlivci, ktorí...