Novinky

Tlačová konferencia k BJD 2017 : Peter Hladký, Ľudmila Hladká

Off

V pondelok 2. októbra sa v štýlovej kaviarni Café Štúdio na Laurinskej ulici 13 v Bratislave, uskutočnila oficiálna tlačová konferencia k 43. ročníku Bratislavských jazzových dni Slovenská sporiteľňa 2017. Tlačovú konferenciu otvorila PR manažérka Silvia Turnerová.

PR manažérka Bratislavských jazzových dní Silvia Turnerová

Priestory kaviarne Café Štúdio na Laurinskej 13

Logo kaviarne na tričku

Organizátori BJD 2017 Pavel Daněk, Peter Lipa a PR manažérka Silvia Turnerová

Predseda predstavenstva a Generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Štefan Máj

Organizátori BJD 2017 Pavel Daněk, Peter Lipa a PR manažérka Silvia Turnerová spolu s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej sporiteľne, ktorá je generálnym partnerom BJD už 15 rokov, pánom Štefanom Májom, predstavili program štyroch festivalových dní 43. ročníka Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa 2017, ktoré sa uskutočnia v dňoch 20. – 22. októbra 2017 v Inchebe Bratislava a 29. októbra 2017, v Ateliéri Babylon, koncert Marcus Millera.

Hlavní headlineri jednotlivých dní festivalu sú nasledovní:

 1. festivalový deň, v piatok 20. októbra – Roy Hargrove Quintet

http://bjd.sk/interpret/roy-hargrove-quintet

 1. festivalový deň, v sobotu 21. októbra – Blood, Sweat & Tears

http://bjd.sk/interpret/blood-sweat-tears

3. festivalový deň, v nedeľu 22. októbra – Cory Henry & The Funk Apostles

http://bjd.sk/interpret/cory-henry-the-funk-apostles a

4. festivalový deň, o týždeň, 29. októbra v Ateliéri Babylon – Marcus Miller

http://bjd.sk/interpret/marcus-miller-0

Novinári na tlačovej konferencii k programu na BJD 2017

Koncerty na B-pódiu budú každý večer otvárať kvalitné jazzové zoskupenia z priestoru Česka, Slovenska a Poľska a po nich budú postupne nasledovať koncerty skupín Pódia mladých talentov.

Ako prvé zoskupenie sa na B-pódiu, hneď v prvý festivalový večer, v piatok 20. októbra predstaví výborný český saxofonista Ondřej Štveráček so svojou skupinou, ktorú tvorí špičkový slovenský klavirista Klaudius Kováč a s vynikajúci československý kontrabasista Tomáš Baroš - http://bjd.sk/interpret/ondrej-stveracek-gene-jackson. Na bicie si s nimi zahrá Gene Jackson z USA - http://bjd.sk/interpret/ondrej-stveracek-gene-jackson.

V sobotu 21. októbra bude mať na B-pódiu otvárací koncert zoskupenie The Grand Buffet v rámci nového projektu Petra Lipu ml., hráča na klávesové nástroje, spolu s trúbkárom Matejom Korbeličom a bubeníkom Michalom Fedorom - http://bjd.sk/interpret/the-grand-buffet.

Tretí deň festivalu, v nedeľu 22. októbra 2017 sa na B-pódiu predstaví poľská skupina The Early Birds - http://bjd.sk/interpret/early-birds.

Zakladatelia a organizátori Bratislavských jazzových dní Pavel Daněk a Peter Lipa

Pavel Daněk

Peter Lipa a Štefan Máj

V rámci Pódia mladých talentov sa na B-pódiu aj na tomto ročníku festivalu predstavia skupiny, ktoré zabojujú o možnosť získať otvárací koncert na hlavnom pódiu nasledujúceho ročníka BJD. Do súťaže sa tento rok prihlásilo 19 skupín, trojčlenná komisia v zložení Katarína Lipová, Pavel Daněk a Peter Lipa vybrala päť súťažných skupín, ktoré sú podľa ich vyjadrenia také dobré, že už teraz by mohli hrať na hlavnom pódiu.

Budú to nasledovné skupiny:

 1. V piatok 20. októbra – Basie Frank Band (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/basie-frank-band a Alan Bartuš Trio (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/alan-bartus-trio.
 2. V sobotu 21. októbra – Carpet Cabinet (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/carpet-cabinet a Marek Szarvaš Projekt (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/marek-szarvas-projekt.
 3. V nedeľu 22. októbra – Valér Miko Trio (Slovensko) - http://bjd.sk/interpret/valer-miko-trio.

Novinkou oproti predchádzajúcim ročníkom je, že súťažné skupiny sú uvedené v programe aj na plagáte BJD a RTVS bude snímať aj vystúpenia na B-pódiu, tak ako na hlavnom pódiu.

Kompletný program 43. ročníka Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa 2017 a podrobné informácie k jednotlivým koncertom a účinkujúcim nájdete na stránke www.bjd.sk/program.

Kompletný program 43. ročníka Bratislavských jazzových dni Slovenská sporiteľňa 2017

Posledné prípravy pred tlačovou konferenciou – Pavel Daněk, Peter Lipa a Katarína Lipová

Pavel Daněk a Peter Lipa pred tlačovkou

Interview pre médiá po tlačovej konferencii

Peter Lipa po tlačovej konferencii trpezlivo odpovedal na otázky novinárov

Obraz v kaviarni kaviarni Café Štúdio na Laurinskej ulici 13 v Bratislave

Dovidenia na budúci týždeň v Bratislave na Bratislavských jazzových dňoch 2017, priatelia. Už sa tešíme!

Bratislava, október 2017

©Text Peter Hladký a Ľudmila Hladká, Október 2017

©Foto Peter Hladký, Október 2017

Zdroje: Tlačová konferencia, tlačové správy a oficiálne materiály + Internet

 

Zvuk for Štiavnica

Top Eventy

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

Posledné články

 • Bratislava Lindy Exchange 2018

  BRATISLAVA LINDY EXCHANGE 2018 SAVE THE DATE! 5 - 7 OCTOBER! ... and stay stuned /ENGLISH BELOW/ 5. - 7. októbra Bratislavu po druhýkrát roztancujú lindyhopperi a swingové kapely s medzinárodnou účasťou. Môžete sa tešiť na obľúbeného Ondřeja Havelku and His Melody Makers, Bratislava Hot Serenaders, ďalších hudobníkov, tastery a bohatý sprievodný program. Zapíšte si...

 • sting, bratislava

  Sting - koncert na Bratislavskom hrade

  STING bude koncertovať na Slovensku! V utorok 26. júna vystúpi na Západnej terase Bratislavského hradu. Špeciálny koncert pod holým nebom odohrá pod hlavičkou Vivien Exclusive Night. Môžete sa tešiť na jedinečnú akciu v čarovných vonkajších hradných priestoroch. Lístky v predaji od piatku 15. decembra 10:00 hod. na http://www.vivien.sk. Skladateľ, pesničkár, herec, spisovateľ a aktivista Sting...

Keep in Touch

Website Malware Scan